Hubert 2016

  W dniu 22.10.2016 r odbył się kolejny Hubertus Makowski. Sześć Kół Łowieckich - WKŁ Narew, Ursus. Ponowa, Orzyc, Tur oraz Muflon już po raz 13 uczestniczyli w obchodach święta myśliwych organizując wspólną mszę w kościele pw. Św. Rozalii na terenie obwodu 143 Koła Ursus oraz bal hubertowski w "Bobrowym Dworku" w Smrocku. Gospodarzem uroczystości w tym roku było KŁ Muflon.

W pięknej oprawie muzycznej na czele z sygnalistami AKTEON z Warszawy przy prezentacji sześciu pocztów sztandarowych Ksiądz proboszcz z Szelkowa odprawił mszę głosząc ciekawą wzruszającą homilię godną święta myśliwych i ich patrona Huberta.

Kościół dzięki myśliwym z KŁ Ursus został udekorowany motywami łowieckimi pośród okazałych kolorowych gałązek drzew i krzewów z szelkowskiego lasu. Pomysłodawcą i wykonawcą byli Włodzimierz Ferenc oraz Monika i Leszek Gregorkowie za co im serdecznie dziękujemy.
Dalsze uroczystości odbyły się w malowniczo położonym "Bobrowym Dworku". Po przywitaniu gości z Rady Okręgowej w Ostrołęce, oraz władz samorządowych z Makowa Maz i Ostrołęki oraz władz gminnych, sponsorów, rolników i całej braci łowieckiej z osobami towarzyszącymi nastąpiły okolicznościowe przemówienia stosowne do rangi uroczystości wraz z podziękowaniami dla sponsorów oraz innych zaangażowanych w przygotowanie tej miłej imprezy. Sygnaliści "AKTEON" z Warszawy wykonali koncert muzyki myśliwskiej w kilku odsłonach czym uświetnili całą uroczystość hubertowską.
W programie imprezy znalazło się wiele innych ciekawych elementów ubogacających jak losowanie gadżetów myśliwskich, itp. Biesiada myśliwska wraz z tańcami przy suto zastawionych stołach trwała do późnych godzin nocnych. To wspaniała integracja braci myśliwskiej kilku kół, rolników i władz samorządowych.

Zapraszamy myśliwych naszego Koła za rok na 14 Hubertusa Makowskiego do"PIASTA" w Makowie Maz.

 

                                                                          Galeria

 

Copyright © 2012 Koło Łowieckie